کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

تحلیل محتوای علوم تجربی پایه اول ابتدایی با رویکرد تربیتی

تحلیل محتوای علوم تجربی پایه اول ابتدایی با رویکرد تربیتی

دانلود تحلیل محتوای علوم تجربی پایه اول ابتدایی با رویکرد تربیتی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 20 صفحه

چکیده

مقدمه و هدف : با توجه به نقشی که علوم تجربی در پروش و آماده سازی دانش آموزان برای زندگی آینده دارد پژوهش به تحلیل محتوای کتاب علوم تجربی پایه اول در سال تحصیلی اخیر با رویکرد اهداف تربیتی می پردازد.

روش شناسی : روش تحلیل محتوای این پژوهش ویلیام رومی و آنتروپی شانون با کمک محتوای کتاب معلم (راهنمای تدریس) علوم تجربی اول است. نمونه برداری جامعه آماری 104 صفحه کتاب مذکور می باشد. پس از تعیین مقوله های فعال و بهنجارسازی داده ها، بار تطلاعاتی ، ضریب و درصد اهمیت شاخص های هر سه حیطه تربیتی محاسبه شد.

یافته ها : در حیطه شناختی آشنایی با زمین ،دنیای گیاهان و دنیای جانوران آموزشگاهی دارای بیشترین اهمیت و چه میخواهم بسازم و به من نگاه کن دارای کمترین اهمیت اند؛ در حیطه مهارتی مهارت در چه میخواهم بسازم بیشترین و از خانه تا مدرسه کمترین اهمیت را به خود اختصاص داده اند؛ در حیطه نگرشی گرایش به زمین خانه خاکی ما ، بالاترین و تمایل به رعایت بهداشت دارای کمترین اهمیت هستند. از نظر روش تحلیل محتوای ویلیام رومی کتاب مذکور برای دانش آموزان اول فعال می باشد.

نتیجه گیری : بار اطلاعاتی و ضریب اهمیت سه حیطه تربیتی از بیشترین به کمترین اهمیت در کتاب عبارتند از حیطه نگرشی، مهارتی و شناختی. بنابراین به یک نسبت شاخص های هر حیطه تربیتی مورد توجه قرار نگرفته اند.

واژگان کلیدی

تحلیل محتوا، کتاب ، علوم تجربی، اهداف تربیتی.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,750 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahlil-oloom-1_319323_4259.zip58.5k