کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

شوراهای آموزش و پرورش ،خانواده و تعلیم و تربیت

شوراهای آموزش و پرورش ،خانواده و تعلیم و تربیت

دانلود مقاله شوراهای آموزش و پرورش ،خانواده و تعلیم و تربیت با فرمت ورد و قابل ویرایش در 24 صفحه

چکیده:

در جامعه امروزی برای دستیابی آموزش و پرورش کشور به جایگاه نوین باید خانواده در دستگاه تعلیم و تربیت کشور بیشتر شود. وبرای اینکه آموزش و پروزش به جایگاه مطلوب خود دست یابد مشارکت خانواده و دستگاه های اجرایی در تعلیم و تربیت ضروری است چرا که رفع مشکلات اجتماعی، مقابله با ناهنجاری ها و انجام و اجرای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی تنها با فرهنگ سازی صحیح امکان پذیر است.

آنچه که امروز برای نظام آموزشی ما اهمیت دارد تلاش همه جانبه برای رسیدن به افق ترسیم شده در سند چشم انداز توسعه است که کشورمان رتبه اول تولید علم را در منطقه به دست آورد و با عمل به منویات مقام معظم رهبری به یاری خداوند به این مهم دست خواهیم یافت.

تعهد نسبت به بالا بردن کيفيت در آموزش و پرورش مستلزم مشارکت‌هاي فعال و مستمر در جهت بهبود آنچه به کار مي‌بريم، مي‌باشد. همگان در آموزش و پرورش تأکيد دارند که بايد دانش‌آموزان افرادي موفق و شهرونداني مؤثر در جامعه شوند، درحالي‌که فعاليت‌ها بايد طوري طراحي شوند که دانش‌آموزان بتوانند خويشتن را در جهت کسب موفقيت ياري نمايند.

در برخی از کشورهای پیشرفته اولیا به سیاست و طرز کار مدارس علاقه مند شده اند، زیرا فهمیده اند که اصل عمده تشکیل نظام آموزشی، مشارکت خانواده است و به طور فعالانه در انتخاب و تنظیم برنامه، تعیین روش تدریس، درجه تمرکز یا توزیع، ضابطه و ملاک ارزشیابی دخالت دارند (کاظمی کرد آسیابی، 1383، ص52).

همانگونه که واقفیم در آموزش و پرورش زيربنايي ترين مسئله که به عنوان يکي از زيرساخت هاي فکري و انديشه اي اصلي، نظام آموزش و پرورش مشارکت و همفکري مردم با اين ارگان و نهاد مقدس مي باشد. آموزش و پرورش در تمام نقاط کشور در دل همه شهرها و روستاها وحتي در دورترين نقطه ميهن عزيز حتي با کمترين امکانات رفاهي و آموزشي و همه خانه ها عضو دارد. اگر تمامي مردم فرهنگ دوست کشور به هر نحوي که مي توانند دست به دست هم دهند و پيوند خود را با آموزش و پرورش مستحکم نمايند. نهادينه شدن اصل آموزش و پرورش، مشارکت ريشه اي مردمي، فرهنگ سازي، اعتلاي فرهنگ غني اسلامي و ملي در جامعه و بالندگي علمي کشور را پيش رو خواهيم داشت. براي رسيدن به اين امر مهم و حساس مي طلبد تا با انجام پژوهش و تحقيق گسترده، راه هايي را که اين مشارکت را در بين مردم و جوامع افزايش مي دهد شناسايي نموده تا از اين راه بتوان با به کارگيري نتايج صحيح آن تحقيقات و پژوهش ها، به اهداف مورد نظر خود دست يابيم .در مقاله فوق بر آنیم که به مسئله شوراهای آموزش و پرورش ،خانواده و تعلیم و تربیت و همچنین ضرورت مشارکت همه جانبه خانواده ها با نظام تعلیم و تربیت بپردازیم.

کلیدواژه :

ضرورت ،مشارکت،آموزش و پرورش،مردم،تعلیم و تربیتپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
shorahayeamoozeshparvaresh_338575_7076.zip52.6k