کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

دانلود روش تحقیق جايگاه و نقش رسانه در پيشگيري از جرم درجامعه

دانلود روش تحقیق  جايگاه و نقش رسانه در پيشگيري از جرم درجامعه

دانلود روش تحقیق  جايگاه و نقش رسانه در پيشگيري از جرم درجامعه با فرمت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات  16

پديدة مجرمانه ، اعم از جرم و انحراف ، همواره يكي از مسائل مبتلا به هر جامعه در تمام اعصار بوده است .ثبات وامنيت اجتماعي يك جامعه ، دلبستگي به ميزان كنترل و طرز برخورد پديدة مجرمانه دارد . از انبوعي يك از اهداف نمايي جامعه شناسان، انسان شناسان ، دانشمندان عدم ارتباطات ، جرم شناسان و ساير متخصصان علوم انساني و حتي گاه تجربي ، شناخت پديدة مجرمانه و تلاش در جهت كاهش ميزان آن در اجتماع مي باشد .
در اين زمينه تلاشها و مجاهدتها بسياري صورت پذيرفته است ولي يك اصل ، بعنوان مادر و اساس تمام فعاليتها بعنوان مركز ثقل قرار گرفته است و آن اصل (پيشگيري ) مي باشد . مطابق ضرب المثل قديمي( پيشگيري بهتر از درمان است ) به پيشگيري بعنوان عاملي مفيد، كم خرج و بسيار كارا در كنترل مضر است نگريسته نشده است . در مقولة جرم نيز چنين است . با توجه به ذات جرم كه مقوله اي انساني و لذا ميتني بر محاسبات غريزي انساني است بهترين روش براي مقابله با آن ، پيشگيري از جرم است و نه برخورد با جرم (كيفر ). چرا كه در پيشگيري ،  در واقع زمينه هاي ارتكاب جرم از بين مي رود و تلاش در انصراف فرد از ارتكاب جرم است و نه تنبيه وي بخاطر ارتكاب جرم از مهمترين روشها و وسايل پيشگيري از جرم د ر اجتماع مدرن ، آموزش و فرهنگ سازي مي باشد كه بديهي است اولين و بهترين وسيله جهت كمك به اين منظور ، وسايل ارتباط جمعي و مؤثرترين آنها راديو و تلويزيون مي باشد كه در اين پژوهش ، تلاش خواهد شد ، جايگاه و نقش رسانه ( راديو و تلويزيون ) در پيشگيري از جرم در جامعه مورد بررسي قرار بگيرد .

 مشخصات طرح تحقيق
پرسش آغازين (پرسشي كه كل تحقيق براي پاسخگويي به آن اجرا مي شود):
يكبار استفاده از رسانه بعنوان تأثير گذار ترين ابزار فرهنگ سازي آموزشي در اجتماع ، مي توان رسالت پيشگيري از جرم را بعهده گرفت ؟  و در صورت مثبت بودن پاسخ نحوه ميزان آن چگونه بايد باشد ؟
پيشينة تحقيق ( بهترين تحقيقات و تأليفات موجود در اين زمينه يا زمينه هاي مشابه ):
مجموعة مقالات  در پيشگيري از جرم در قوة قضائيه
نظريات جرم شناسي
نظريات مطروح در زمينة پيشگيري از جرم
ضرورت و اهميت طرح براي صدا وسيما :
صدا و سيما بعنوان تنها نهاد مؤثر و تنها دستگاه با امكانات وسيع سمعي بصري در زمينة آموزش و نيز در زمينة فرهنگ سازي با حجم و اختيارات وسيع برنامه ريزي و ارائه به مخاطبان وسيع مي تواند بسيار مؤثر و راحت به فرهنگ سازي در اجتماع پرداخته و اهداف تعالي جامعه را پياده نمايد .
بديهي است چنانچه مقامات مسؤول و سياست گذاران محترم صدا و سيما از نظرات كارشناسان هر فن (و اختصاصاً در اين مقوله ، جرمشناسان ) در جهت ساماندهي و مسير دادن به برنامه هاي ساخته شده در اين رسانه استفاده بنمايند ، يقيناً تأثيرات مثبت و كاراي آن را در جامعه مشاهده خواهند نمود . صدا و سيما با استفاده از برنامه هاي خود مي تواند چه بطور مستقيم و چه بطور غير مستقيم در مخاطب و علي الخصوص جوانان تأثير گذاشته و فرهنگ و كنترل رواني جامعه را در دست داشته باشد . در اين پژوهش تلاش خواهد شد ابتدا ، پيشگيري از جرم بطور علمي بررسي شده و آنگاه مصاديق رسانه اي پيشگيري از جرم شناسايي مي گردد و سپس تأثير عوامل گوناگون رسانه اي بر جرم افزايي و يا جرم كاهي از طريق تحقيقات ميداني و پيمايشي بررسي  مي گردد و سپس اثر گذاري بر جرم و پيشگيري از آن و آنگاه تلاش خواهد شد ، دستور العملي طراحي و ارائه گردد كه برنامه سازان صدا و سيما ، برنامه هاي خود را با آن تطبيق داده و آنگاه ساخت گردد و نيز ملاك داوري اين برنامه ها قرار گيرد .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
22_370030_4227.zip15.6k