کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

دانلود روش تحقیق جايگاه و نقش رسانه در پيشگيري از جرم درجامعه

دانلود روش تحقیق  جايگاه و نقش رسانه در پيشگيري از جرم درجامعه

دانلود روش تحقیق  جايگاه و نقش رسانه در پيشگيري از جرم درجامعه با فرمت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات  16

پديدة مجرمانه ، اعم از جرم و انحراف ، همواره يكي از مسائل مبتلا به هر جامعه در تمام اعصار بوده است .ثبات وامنيت اجتماعي يك جامعه ، دلبستگي به ميزان كنترل و طرز برخورد پديدة مجرمانه دارد . از انبوعي يك از اهداف نمايي جامعه شناسان، انسان شناسان ، دانشمندان عدم ارتباطات ، جرم شناسان و ساير متخصصان علوم انساني و حتي گاه تجربي ، شناخت پديدة مجرمانه و تلاش در جهت كاهش ميزان آن در اجتماع مي باشد .
در اين زمينه تلاشها و مجاهدتها بسياري صورت پذيرفته است ولي يك اصل ، بعنوان مادر و اساس تمام فعاليتها بعنوان مركز ثقل قرار گرفته است و آن اصل (پيشگيري ) مي باشد . مطابق ضرب المثل قديمي( پيشگيري بهتر از درمان است ) به پيشگيري بعنوان عاملي مفيد، كم خرج و بسيار كارا در كنترل مضر است نگريسته نشده است . در مقولة جرم نيز چنين است . با توجه به ذات جرم كه مقوله اي انساني و لذا ميتني بر محاسبات غريزي انساني است بهترين روش براي مقابله با آن ، پيشگيري از جرم است و نه برخورد با جرم (كيفر ). چرا كه در پيشگيري ،  در واقع زمينه هاي ارتكاب جرم از بين مي رود و تلاش در انصراف فرد از ارتكاب جرم است و نه تنبيه وي بخاطر ارتكاب جرم از مهمترين روشها و وسايل پيشگيري از جرم د ر اجتماع مدرن ، آموزش و فرهنگ سازي مي باشد كه بديهي است اولين و بهترين وسيله جهت كمك به اين منظور ، وسايل ارتباط جمعي و مؤثرترين آنها راديو و تلويزيون مي باشد كه در اين پژوهش ، تلاش خواهد شد ، جايگاه و نقش رسانه ( راديو و تلويزيون ) در پيشگيري از جرم در جامعه مورد بررسي قرار بگيرد .

 مشخصات طرح تحقيق
پرسش آغازين (پرسشي كه كل تحقيق براي پاسخگويي به آن اجرا مي شود):
يكبار استفاده از رسانه بعنوان تأثير گذار ترين ابزار فرهنگ سازي آموزشي در اجتماع ، مي توان رسالت پيشگيري از جرم را بعهده گرفت ؟  و در صورت مثبت بودن پاسخ نحوه ميزان آن چگونه بايد باشد ؟
پيشينة تحقيق ( بهترين تحقيقات و تأليفات موجود در اين زمينه يا زمينه هاي مشابه ):
مجموعة مقالات  در پيشگيري از جرم در قوة قضائيه
نظريات جرم شناسي
نظريات مطروح در زمينة پيشگيري از جرم
ضرورت و اهميت طرح براي صدا وسيما :
صدا و سيما بعنوان تنها نهاد مؤثر و تنها دستگاه با امكانات وسيع سمعي بصري در زمينة آموزش و نيز در زمينة فرهنگ سازي با حجم و اختيارات وسيع برنامه ريزي و ارائه به مخاطبان وسيع مي تواند بسيار مؤثر و راحت به فرهنگ سازي در اجتماع پرداخته و اهداف تعالي جامعه را پياده نمايد .
بديهي است چنانچه مقامات مسؤول و سياست گذاران محترم صدا و سيما از نظرات كارشناسان هر فن (و اختصاصاً در اين مقوله ، جرمشناسان ) در جهت ساماندهي و مسير دادن به برنامه هاي ساخته شده در اين رسانه استفاده بنمايند ، يقيناً تأثيرات مثبت و كاراي آن را در جامعه مشاهده خواهند نمود . صدا و سيما با استفاده از برنامه هاي خود مي تواند چه بطور مستقيم و چه بطور غير مستقيم در مخاطب و علي الخصوص جوانان تأثير گذاشته و فرهنگ و كنترل رواني جامعه را در دست داشته باشد . در اين پژوهش تلاش خواهد شد ابتدا ، پيشگيري از جرم بطور علمي بررسي شده و آنگاه مصاديق رسانه اي پيشگيري از جرم شناسايي مي گردد و سپس تأثير عوامل گوناگون رسانه اي بر جرم افزايي و يا جرم كاهي از طريق تحقيقات ميداني و پيمايشي بررسي  مي گردد و سپس اثر گذاري بر جرم و پيشگيري از آن و آنگاه تلاش خواهد شد ، دستور العملي طراحي و ارائه گردد كه برنامه سازان صدا و سيما ، برنامه هاي خود را با آن تطبيق داده و آنگاه ساخت گردد و نيز ملاك داوري اين برنامه ها قرار گيرد .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
22_370030_4227.zip15.6k