کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

دانلود روش تحقیق بررسی میزان آسیب اجتماعی در میان دانشجویان

دانلود روش تحقیق بررسی میزان آسیب اجتماعی در میان دانشجویان

دانلود روش تحقیق بررسی میزان آسیب اجتماعی در میان دانشجویان با فرمت ورد و قابل ویرایش تعدادصفحات 21

بیشتر این دانشجویانی که دچار آسیب و یا انحراف اجتماعی شدند، سرمنشا آسیب پذیری آنها گروه دوستان می بادش البته محیط دانشگاه هم تا حدودی در این آسیب پذیری تاثیر می گذارد.  
دیگر اینکه آزادی دادن بیش از حد به دانشجو این امکان را برایش فراهم می کند تا از این آزادی به هر نحوی که می شود استفاده کند. در اینجا آزادی به شکل محدود آن اثری به مراتب بهتر از آزادی بیش از حد دارد. همچنین این انحرافات و آسیب ها پیامدهایی را به دنبال دارد که از جمله باعث از دست دادن کارایی لازم و کاهش عملکردهای مثبت فرد می شود و در مراحل بعدی هم سبب بر هم خوردن روند معمول زندگی و نداشتن انگیزه می گردد.
 ویژگی این آسیب های می تواند از یک جامعه به جامعه دیگر متفاوت باشد و ملاک شناسایی آن مشکل و واقعیت خارجی دارد. دیگر اینکه متوجه این نکته شدم که آسیبهای اجتماعی در میان دانشجویان بر یک سری از ملاک های اساسی رفتار از جمله انحراف و نابهنجاری تاکید می ورزد.
یک دانشجویی که دچار مشکلات و آسیب های بسیاری شده رفتارش به دلیل فشارهای اجتماعی و روانی ناشی از مشکلات اقتصادی و یا اجتماعی –فرهنگی تغییر می کند و چنین شخصی در یادگیری مهارتهای شخصی و در زندگی خود درگیر است و دچار نقص و فقدان شده است.
درنتیجه این دانشجو به سرعت رفتارش با هنجارهای اجتماعی جامعه مغایرت پیدا می کند. با توجه به جوابهایی که دوستان به پرسشنامه دادند مقوله آسیب شناسی هم در میان دانشجویان دختر و هم پسر دیده می شود، اما اینکه در کدامیک بیشتر دیده می شود به خوبی روشن نیست. چون هر کسی یک نظری داشت.
و دیگر اینکه بیشتر دوستان در این مورد که این انحرافات و آسیب ها چه ریشه ای دارند بیشتر آنها تاکید بر بعد اجتماعی آن داشتند و چند نفر هم اعتقاد به بعد فرهنگی داشتند. بنابراین ما می توانیم اینگونه تحلیل کنیم که در آسیب های اجتماعی در میان دانشجویان عواملی میتوانند دخالت داشته باشند. از جمله داشتن خانواده از هم گسیخته، فقر، طلاق و غیره و ....
همچنین مشخص شد که معقوله آسیب اجتماعی امری نسبی است. انحراف یا رفتار انحرافی همه اعمال و رفتارهایی است که خلاف ارزشها و هنجارهای اجتماعی، عرف و قوانین اسمی یک جامعه می باشد و از سوی جامعه تایید نشود.
وقتی آسیب های اجتماعی با بار کیفری و قانونی تعریف می شوند حکم جرم پیدا         می کنند در هر صورت زمانی که شرایطی در جامعه ایجاد شود که نظم و یکپارچگی و روند معمول زندگی بر هم خورده و جامعه دچار انحراف می گردد به طوری که موجب کاهش یا از دست دادن کارایی و عملکرد مثبت فرد، خانواده یا گروه های اجتماعی شود آسیب یا مسئله اجتماعی رخ داده است.
همچنین آسیب اجتماعی شیوع یک بیماری در گروه های مختلف اجتماعی سازمانها، صنف دانشجویان اعم از دختر یا پسر یا به طور کلی در ارکان مختلف اجتماع است که روند معمول وفاق و سلامت جامعه را بر هم زند.
به گمان آسیب شناسان اجتماعی انواع نابهنجاری های اجتماعی معلول ناسازگاریهایی است که بر روابط فرد و جامعه حاکم است .
خانواده به عنوان نخستین و پایدارترین نهادی که اعضای خود را به مدت طولانی ستحت تاثیر قرار می دهد، در شکل گیری نحوه نگرش و رفتار یک فرد دانشجو، از دیرباز سهم بسزایی دارد. بسیاری از متفکران اجتماعی نابهنجاری های اجتماعی را با سرشت ذاتی و خصوصات فردی مرتبط دانستند.
بیشتر انحرافات اجتماعی و رفتارهای بزهکارانه نتیجه عدم کفایت کنترل اجتماعی است .
مساله اجتماعی وضعیتی است که از سوی تعدادی زیادی از افراد جامعه قابل اعتراض یا نامطلوب محسوب می شود.
معمولا آسیب های اجتماعی در کنار مسائل اجتماعی مطرح می شود که در هر مورد ملاک اساسی رفتار بر مفاهیمی همچون انحراف، تاکید دارند مثلا یک نوع انحراف یا آسیب، اعتیادبه ترکیبات شیمیایی است که رایج ترین نوع موجود است و موادی که به طور معمول به کار می روند شامل داروهای مسکن و خواب آور، محرک های مغزی هستند که مغز دانشجو را شست و شو می دهد.
مثلا از نظر روانی مصرف قرص های اکستازی در بسیاری از افرارد از جمله قشر دانشجو اعتماد به نفس را افزایش داده و فرد دچار بی پروایی در رفتار و گفتار شده که اینها از علائم و آثار مصرف اکستازی گزارش شده است.
اساسا در ریشه یابی بسیاری از مسائل اجتماعی به این نتیجه خواهیم رسید که مجموعه ای از پدیده ها و امور اجتماعی در بروز آسیب دخیل بوده اند. به عنوان مثال فقر می تواند به عنوان یک مسئله اجتماعی زمینه بروز بسیاری از آسیب ها را از جمله تکدی گری کودکان خیابانی و غیره را فراهم سازد . این آسیب ها در هر جنس و گروه اجتماعی ممکن است که به وقوع بپیوندد .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
19_370723_7377.zip169.4k