کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

تحلیل محتوای مطالعات ششم ابتدایی به شیوه ویلیام رومی

تحلیل محتوای مطالعات ششم  ابتدایی به شیوه ویلیام رومی

تحلیل محتوای درس مطالعات اجتماعی ششم با فرمت ورد و قابل ویرایش در 27 صفحه

 

چکیده:

هدف از این تحقیق تحلیل محتوای کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی و شناخت نقاط ضعف و قوت این کتاب است در ابتدا این تحلیل چند تعریف از تحلیل محتوا و سپس تاریخچه و اهداف،امتیازات و محدودیت های تحلیل محتوا را مورد بررسی قرار می دهیم و بعد از ان به روش پرداخته ام که از روش ویلیام رومی مدد جستم و طبق این روش اول مراحل تحلیل و محتوا را گفته ام و سپس دست به نمونه گیری زدم که از تمام کتاب استفاده کردم به دلیل حجم کم کتاب و سپس به تعریف مقوله ها پرداخته ام که شامل مقوله های فعال ،غیر فعال و خنثی می باشد و سپس متن کتاب، تصاویر و پرسش های کتاب را مورد بررسی قرار دادم که ضریب درگیری در متن کتاب 41/0 و در تصاویر 3/1 و در پرسش 2/5 می باشد و در ادامه هم پیشنهادات خود را ارائه داده ام و در پایان منابع تحلیل خود را مشخص کرده ام .

 مقدمه:

تحلیل محتوا روش تحقیق مفیدی است که در ان اقلام یا موارد مهم محتوای پیام همه ی رسانه های همگانی، شناسایی و شمارش و با اقلام و موارد دیگر مقایسه می شوند، سرانجام با سایر امار و ارقام مشابه گرداوری شده و از کل جامعه مقایسه می گردند .

از تحلیل محتوا چندین تعریف ارائه شده که به چند نمونه اشاره میکنیم:

ولیزر و وینر : ان را هر رویه نظام مندی که به منظور بررسی محتوای اطلاعات ضبط شده طراحی شده باشد تعریف می کنند . کریپندورف : ان را به عنوان یک فن پژوهشی برای ربط دادن داده ها به مضمون ، به گونه ای معتبر و تکرار پذیر تعریف می کند .

تعریف کرلینگر بسیار متعارف است تحلیل محتوا، روش برای مطالعه و تحلیل ارتباطات به شیوه ای نظام مند ، عینی و کمی با هدف انذازه گیری متغیر هاست .

باردن میگوید: تحلیل محتوا عبارت است از مجموعه ی فنون تحلیل ارتباط، که برای توصیف محتوای پیام و روش های منظم عینی بکار می رود .

اسابرگر، تحلیل محتوا را یک روش پژوهشی معرفی می کند ، که بر اساس اندازه گیری مقدار چیزی در یک نمونه ی تصادفی از یکی از اشکال ارتباطی طراحی شده است .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,750 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahlil-motaleat-sheshom_378989_8575.zip50k