کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی

زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی

دانلود مقاله کامل زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 20 صفحه

چکیده :

استاد سیدجلال الدین آشتیانی ، از زمرة برترین نمونه ها و ارزشمندترین گوهرهایی است که در چنین محیطی ملکوتی و آسمانی پرورش یافت و به قله های رفیع علم و مدارج والای دانایی دست آزید. محضر نیک مردان سترگ میدان فقه و اصول و حکمت و فلسفه و تفسیر را قدر نهاد و با جد و جهد و تلاش و کوشش وصف ناپذیر خود، زلال معرف ایشان را آموخت و خود تاریخ پرافتخار حکمت و فلسفة اسلامی شد.

او با ترک همة علقه ها، اسوه ای در پاکبازی و خلوص علمی شد و در برابر همة افتخارات دروغین دیگران و مظاهر پست و شئون دنیوی ، سرود رهایی سرود. در سرشت او افتادگی و تواضع موج می زد و از خم و راست شدن هایی که برای احترام او انجام می شد، رنج می برد و نهیب نهی او در این خصوص تعارف بردار نبود.

او نادره مردی بود که کیمیای علم را به نام و ننگ نیالود. نه بر اشتری سوار شد، نه خداوند رعیت و نه غلام شهریار بود.

غم فرهنگ و جامعه و مردم خورد. چنان صمیمی و متواضع مشی کرد و با مردم انس گرفت که کسی فکر نمی کرد او یگانة دوران است و...

در این مقاله می کوشیم به زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی بپردازیم.

کلیدواژه : شخصیت،زندگی،سید جلال الدین آشتیانی

مقدمه

حکیمان ، نگهبانان معارف الهی و مرزداران تیز پرواز اندیشة اسلامی هستند که سالکان حقیقت را به اهداف بلند آسمان ، رهنمون می شوند و حراست از مکتب و دفاع از دین را با تعقل و تفکر پاس می دارند و از ورود اهریمنان به ساحت تفکر اسلامی جلوگیری می کنند.

حوزه های علوم دینی و به ویژه مراکز شیعی ، با داشتن مشعل های فروزان هدآیت و فیلسوفان الهی ، مهد تحقیق و تعمیق عقل و تفکر در معارف الهی بوده است . دل مشغولی این حکیمان ، نسبت به دین و پاسداری از وحی الهی و تبیین و تفسیر حقایق معنوی و رفع تعارض و تشابه از چهرة آن ، بر آشنایان به تاریخ فلسفة اسلامی پوشیده نیست . سلسلة منوّر فیلسوفان مسلمان ، از کِنْدی و فارابی و ابن سینا در شرق عالم اسلام و ابن طفیل و ابن رشد در غرب سرزمین اسلامی و خواجة طوسی و فلاسفة شیراز و میرداماد و سرانجام ملاصدرا و ملاهادی سبزواری ، همه و همه تلاشگران خستگی ناپذیر و بلندهمتان نستوه در میدان تبیین معارف معنوی و عالم غیب بوده اند که از هیچ کوششی دریغ نورزیدند.

چهرة بلند آوازه و عالم ژرف نگر و فیلسوف سترگ ، استاد علامه سیّد جلال الدین آشتیانی ، به راستی یکی از مفاخر جهان تشیع است که در عصر حاضر در جهت نشر اندیشه های اسلامی از خود اهتمامی قابل أرج نشان داد و با قریب نیم قرن تدریس فلسفه و عرفان و تربیت ده ها شاگرد در حوزه و دانشگاه و نیز با تألیف و شرح و ترجمه و حاشیه بر آثار معروف فلسفی و عرفانی و تنقیح برخی کتب مأخذ، در ردیف اندیشمندان نامدار شیعه ، قرار گرفته است .

او توانست غبار نسخ را از میراث فلسفی ایران و اسلام بزداید.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,750 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
alame-jalalaldin1_629800_9703.zip78k