کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی

زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی

دانلود مقاله کامل زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 20 صفحه

چکیده :

استاد سیدجلال الدین آشتیانی ، از زمرة برترین نمونه ها و ارزشمندترین گوهرهایی است که در چنین محیطی ملکوتی و آسمانی پرورش یافت و به قله های رفیع علم و مدارج والای دانایی دست آزید. محضر نیک مردان سترگ میدان فقه و اصول و حکمت و فلسفه و تفسیر را قدر نهاد و با جد و جهد و تلاش و کوشش وصف ناپذیر خود، زلال معرف ایشان را آموخت و خود تاریخ پرافتخار حکمت و فلسفة اسلامی شد.

او با ترک همة علقه ها، اسوه ای در پاکبازی و خلوص علمی شد و در برابر همة افتخارات دروغین دیگران و مظاهر پست و شئون دنیوی ، سرود رهایی سرود. در سرشت او افتادگی و تواضع موج می زد و از خم و راست شدن هایی که برای احترام او انجام می شد، رنج می برد و نهیب نهی او در این خصوص تعارف بردار نبود.

او نادره مردی بود که کیمیای علم را به نام و ننگ نیالود. نه بر اشتری سوار شد، نه خداوند رعیت و نه غلام شهریار بود.

غم فرهنگ و جامعه و مردم خورد. چنان صمیمی و متواضع مشی کرد و با مردم انس گرفت که کسی فکر نمی کرد او یگانة دوران است و...

در این مقاله می کوشیم به زندگی و شخصیت علامه سید جلال الدین آشتیانی بپردازیم.

کلیدواژه : شخصیت،زندگی،سید جلال الدین آشتیانی

مقدمه

حکیمان ، نگهبانان معارف الهی و مرزداران تیز پرواز اندیشة اسلامی هستند که سالکان حقیقت را به اهداف بلند آسمان ، رهنمون می شوند و حراست از مکتب و دفاع از دین را با تعقل و تفکر پاس می دارند و از ورود اهریمنان به ساحت تفکر اسلامی جلوگیری می کنند.

حوزه های علوم دینی و به ویژه مراکز شیعی ، با داشتن مشعل های فروزان هدآیت و فیلسوفان الهی ، مهد تحقیق و تعمیق عقل و تفکر در معارف الهی بوده است . دل مشغولی این حکیمان ، نسبت به دین و پاسداری از وحی الهی و تبیین و تفسیر حقایق معنوی و رفع تعارض و تشابه از چهرة آن ، بر آشنایان به تاریخ فلسفة اسلامی پوشیده نیست . سلسلة منوّر فیلسوفان مسلمان ، از کِنْدی و فارابی و ابن سینا در شرق عالم اسلام و ابن طفیل و ابن رشد در غرب سرزمین اسلامی و خواجة طوسی و فلاسفة شیراز و میرداماد و سرانجام ملاصدرا و ملاهادی سبزواری ، همه و همه تلاشگران خستگی ناپذیر و بلندهمتان نستوه در میدان تبیین معارف معنوی و عالم غیب بوده اند که از هیچ کوششی دریغ نورزیدند.

چهرة بلند آوازه و عالم ژرف نگر و فیلسوف سترگ ، استاد علامه سیّد جلال الدین آشتیانی ، به راستی یکی از مفاخر جهان تشیع است که در عصر حاضر در جهت نشر اندیشه های اسلامی از خود اهتمامی قابل أرج نشان داد و با قریب نیم قرن تدریس فلسفه و عرفان و تربیت ده ها شاگرد در حوزه و دانشگاه و نیز با تألیف و شرح و ترجمه و حاشیه بر آثار معروف فلسفی و عرفانی و تنقیح برخی کتب مأخذ، در ردیف اندیشمندان نامدار شیعه ، قرار گرفته است .

او توانست غبار نسخ را از میراث فلسفی ایران و اسلام بزداید.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,750 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
alame-jalalaldin1_629800_9703.zip78k