کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی

وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی

دانلود مقاله وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 32 صفحه

مقاله وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی کاملترین و دقیق ترین مقاله در رابطه با این موضوع است که توسط تیم تخصصی دانشجو طراحی  و تدوین گردیده است.

با هم بخشی از مقاله وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی را در زیر مشاهده می کنیم:

چکیده

آموزش‌ و پرورش‌ يكي‌ از ابزارها و قلمروهاي‌ توسعه فرهن در جامعه و جلوگیری از ولنگاری فرهنگی است‌ كه‌ بقاي‌ فرهنگي‌ جامعه‌ را از طريق‌ فرايندهاي‌ جامعه‌پذيري‌ و فرهنگ‌پذيري‌ تضمين‌ مي‌نمايد. يك‌ سوم‌ از جمعيت‌ 60 ميليوني‌ كشور ما تحت‌ تأثير مستقيم‌ فعاليت‌هاي‌ اين‌ نهاد است‌. كودكان‌، نوجوانان‌ و جوانان‌ بهترين‌ و مساعدترين‌ زمان‌هاي‌ زندگي‌ خود را در مدارس‌، دبيرستان‌ها و دانشگاه‌ها مي‌گذرانند. آموزش‌ و پرورش‌ از يك‌ سو عهده‌دار حفظ‌ نظم‌ اجتماعي‌ از طريق‌ دروني‌ كردن‌ ارزش‌هاي‌ اصلي‌ فرهنگی جامعه‌ در دانش‌آموزان‌ و دانشجويان‌؛ و از سوي‌ ديگر عهده‌دار پرورش‌ حس‌ خلاقيت‌ و نوآوري‌ و در يك‌ كلام‌ تغيير در آنان‌ است‌. همانطور که واقفیم بسیاری از کلمات، سخنان، مفاهیم، کلید‌واژگان و حتی شعارها و جملات ناب در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هر از چند گاهی به مناسبتی یا به دلیل تاکید مقام رهبری بر سر زبان‌ها می‌افتد و در رسانه‌ها و سایت‌ها و سخنرانی‌ها و همایش‌ها مطرح می‌شود ولی به مرور زمان دچار یک نوع روزمرگی کلامی و شیوع زبانی شده و به‌تدریج هم فراموش می‌شوند یا بعد از زمانی یا دوره‌ای باز به همان دلایل مذکور دوباره بازپروری شده ولی هیچ‌گاه عملیاتی و کاربردی نمی‌شوند. از آن جمله واژگان کلیدی و بسیار ارزشمند که در معرض این خطر و آفت قرار دارد مانند بسیاری دیگر از این دست کلیدواژه‌ها واژه ولنگاری فرهنگی است که مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود به آن اشاره کردند و آن را مساله‌ای مهم برشمردند و توجه مسئولان و مردم را به آن جلب نمودند.آنچه در اولین گام به ذهن می‌رسد این است که در فرهنگ، نوعی عدم نظارت دقیق و رصد عمیق وجود دارد و مساله‌ای به این مهمی یا بدون متولی است و یا اگر متولی یا متولیانی دارد، این متولیان کارشان را به نحو شایسته و بایسته صورت نمی‌دهند و از ابزارهای نظارتی کافی و لازم برخوردار نیستند و یا اگر هم هستند به آن بی‌توجه یا کم‌توجه و بی‌دقت هستند و اهمیتی نمی‌دهند. بله ولنگاری فرهنگی مفهومی که ما امروزه با آن زندگی می‌کنیم و در آن غوطه‌وریم، ولی چرا و به چه علت دچار آن شده‌ایم و راه‌های جلوگیری از آن و مسدود کردن ترویج آن چیست.در مقاله حاضر به بحث ولنگاری فرهنگی خواهیم پرداخت و به وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی اشاره خواهیم نمود.

کلیدواژه :

ولنگاری فرهنگی-نظام-آموزش و پرورش-شبیخون فرهنگی

مقدمه

آموزش و پرورش در شكل فراگير و رسمي آن، حتي براي چند ساعت آموزش رسمي روزانه در مدرسه‌، توانايي آن را دارد تا در توسعه‌ي علمي و عقلاني افراد يك جامعه مؤثر باشد و با جامِه‌ي عمل پوشاندن به كاركردهاي عمده‌ي خود بتواند يكي از سهامداران اصلي تغيير و تحول فرهنگي‌ و اجتماعي جامعه باشد. توسعه‌ي انسان‌ها بيش از همه به آموزش و پرورش و تحولات برنامه‌اي، روشي و كاركردي آن در تربيت انسان‌هايي بالنده و خود شكوفا وابسته است‌.این آموزش و پرورش است که می تواند بخش عمده ای از ولنگاری فرهنگی را برطرف نماید.

بخشی از مساله ولنگاری فرهنگی به خود ما و خانواده‌ و محیطی برمی‌گردد که بر آن احاطه داریم، مثل کنترل و نظارت همراه با آموزش صحیح خانواده بویژه فرزندان و جوانان عزیز که در معرض چنین آفت بزرگی هستند.

....................پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4_646048_8701.zip67.7k

عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها

عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها دانلود مقاله عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها با فرمت ورد و قابل ویرایش در 31 صفحه مقاله عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها دقیق ترین و کارامد ترین مقاله در رابطه با این موضوع است که توسط تیم تخصصی دانشجو طراحی و تدوین گردیده است. بخشی از مقاله عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها را در زیر مشاهده می کنیم. چکیده "وَإِن نَّكَثُواْ أَيْمَانَهُم مِّن بَعْدِ عَهْدِهِمْ وَطَعَنُواْ فِي دِينِكُمْ فَقَا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت

خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت دانلود مقاله خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت با فرمت ورد و قابل ویرایش در 24 صفحه مقاله خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت به صورت کامل و دقیق توسط گروه تخصصی دانشجو طراحی و تدوین گردیده است و تمامی قسمت ها و فرمت مقاله نویسی در آن رعایت گردیده است. قسمتی از مقاله خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت را با هم مشاهده می کنیم. چکیده به عقیده بسیاری از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی

نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی دانلود مقاله نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 30 صفحه مقاله نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی کاملترین مقاله در این زمینه است که تمامی قسمت ها و فرمت دقیق مقاله نویسی در آن رعایت گردیده است.بخشی از مقاله نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی را در زیر با هم مشاهده می نماییم: چکیده روحیه و نشاط معلمی مانند د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان