کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی

وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی

دانلود مقاله وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 32 صفحه

مقاله وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی کاملترین و دقیق ترین مقاله در رابطه با این موضوع است که توسط تیم تخصصی دانشجو طراحی  و تدوین گردیده است.

با هم بخشی از مقاله وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی را در زیر مشاهده می کنیم:

چکیده

آموزش‌ و پرورش‌ يكي‌ از ابزارها و قلمروهاي‌ توسعه فرهن در جامعه و جلوگیری از ولنگاری فرهنگی است‌ كه‌ بقاي‌ فرهنگي‌ جامعه‌ را از طريق‌ فرايندهاي‌ جامعه‌پذيري‌ و فرهنگ‌پذيري‌ تضمين‌ مي‌نمايد. يك‌ سوم‌ از جمعيت‌ 60 ميليوني‌ كشور ما تحت‌ تأثير مستقيم‌ فعاليت‌هاي‌ اين‌ نهاد است‌. كودكان‌، نوجوانان‌ و جوانان‌ بهترين‌ و مساعدترين‌ زمان‌هاي‌ زندگي‌ خود را در مدارس‌، دبيرستان‌ها و دانشگاه‌ها مي‌گذرانند. آموزش‌ و پرورش‌ از يك‌ سو عهده‌دار حفظ‌ نظم‌ اجتماعي‌ از طريق‌ دروني‌ كردن‌ ارزش‌هاي‌ اصلي‌ فرهنگی جامعه‌ در دانش‌آموزان‌ و دانشجويان‌؛ و از سوي‌ ديگر عهده‌دار پرورش‌ حس‌ خلاقيت‌ و نوآوري‌ و در يك‌ كلام‌ تغيير در آنان‌ است‌. همانطور که واقفیم بسیاری از کلمات، سخنان، مفاهیم، کلید‌واژگان و حتی شعارها و جملات ناب در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هر از چند گاهی به مناسبتی یا به دلیل تاکید مقام رهبری بر سر زبان‌ها می‌افتد و در رسانه‌ها و سایت‌ها و سخنرانی‌ها و همایش‌ها مطرح می‌شود ولی به مرور زمان دچار یک نوع روزمرگی کلامی و شیوع زبانی شده و به‌تدریج هم فراموش می‌شوند یا بعد از زمانی یا دوره‌ای باز به همان دلایل مذکور دوباره بازپروری شده ولی هیچ‌گاه عملیاتی و کاربردی نمی‌شوند. از آن جمله واژگان کلیدی و بسیار ارزشمند که در معرض این خطر و آفت قرار دارد مانند بسیاری دیگر از این دست کلیدواژه‌ها واژه ولنگاری فرهنگی است که مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود به آن اشاره کردند و آن را مساله‌ای مهم برشمردند و توجه مسئولان و مردم را به آن جلب نمودند.آنچه در اولین گام به ذهن می‌رسد این است که در فرهنگ، نوعی عدم نظارت دقیق و رصد عمیق وجود دارد و مساله‌ای به این مهمی یا بدون متولی است و یا اگر متولی یا متولیانی دارد، این متولیان کارشان را به نحو شایسته و بایسته صورت نمی‌دهند و از ابزارهای نظارتی کافی و لازم برخوردار نیستند و یا اگر هم هستند به آن بی‌توجه یا کم‌توجه و بی‌دقت هستند و اهمیتی نمی‌دهند. بله ولنگاری فرهنگی مفهومی که ما امروزه با آن زندگی می‌کنیم و در آن غوطه‌وریم، ولی چرا و به چه علت دچار آن شده‌ایم و راه‌های جلوگیری از آن و مسدود کردن ترویج آن چیست.در مقاله حاضر به بحث ولنگاری فرهنگی خواهیم پرداخت و به وظایف و مسئولیت های آموزش و پرورش در مقابله با ولنگاری فرهنگی اشاره خواهیم نمود.

کلیدواژه :

ولنگاری فرهنگی-نظام-آموزش و پرورش-شبیخون فرهنگی

مقدمه

آموزش و پرورش در شكل فراگير و رسمي آن، حتي براي چند ساعت آموزش رسمي روزانه در مدرسه‌، توانايي آن را دارد تا در توسعه‌ي علمي و عقلاني افراد يك جامعه مؤثر باشد و با جامِه‌ي عمل پوشاندن به كاركردهاي عمده‌ي خود بتواند يكي از سهامداران اصلي تغيير و تحول فرهنگي‌ و اجتماعي جامعه باشد. توسعه‌ي انسان‌ها بيش از همه به آموزش و پرورش و تحولات برنامه‌اي، روشي و كاركردي آن در تربيت انسان‌هايي بالنده و خود شكوفا وابسته است‌.این آموزش و پرورش است که می تواند بخش عمده ای از ولنگاری فرهنگی را برطرف نماید.

بخشی از مساله ولنگاری فرهنگی به خود ما و خانواده‌ و محیطی برمی‌گردد که بر آن احاطه داریم، مثل کنترل و نظارت همراه با آموزش صحیح خانواده بویژه فرزندان و جوانان عزیز که در معرض چنین آفت بزرگی هستند.

....................پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4_646048_8701.zip67.7k

عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها

عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها دانلود مقاله عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها با فرمت ورد و قابل ویرایش در 31 صفحه مقاله عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها دقیق ترین و کارامد ترین مقاله در رابطه با این موضوع است که توسط تیم تخصصی دانشجو طراحی و تدوین گردیده است. بخشی از مقاله عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها را در زیر مشاهده می کنیم. چکیده "وَإِن نَّكَثُواْ أَيْمَانَهُم مِّن بَعْدِ عَهْدِهِمْ وَطَعَنُواْ فِي دِينِكُمْ فَقَا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت

خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت دانلود مقاله خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت با فرمت ورد و قابل ویرایش در 24 صفحه مقاله خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت به صورت کامل و دقیق توسط گروه تخصصی دانشجو طراحی و تدوین گردیده است و تمامی قسمت ها و فرمت مقاله نویسی در آن رعایت گردیده است. قسمتی از مقاله خصوصی سازی مدارس،اصالت سود یا اصالت تعلیم و تربیت را با هم مشاهده می کنیم. چکیده به عقیده بسیاری از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی

نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی دانلود مقاله نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 30 صفحه مقاله نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی کاملترین مقاله در این زمینه است که تمامی قسمت ها و فرمت دقیق مقاله نویسی در آن رعایت گردیده است.بخشی از مقاله نقش معلم و دستگاههای مسئول در ایجاد روحیه و نشاط معلمی را در زیر با هم مشاهده می نماییم: چکیده روحیه و نشاط معلمی مانند د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان