کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان

نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان

دانلود مقاله نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی اسلامی در کودکان و نوجوانان با فرمت ورد و قابل ویرایش در 10 صفحه

مقاله نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان بسیار کامل و دقیق طراحی و تدوین گردیده است و خدمت شما تقدیم می گردد.

با هم چکیده مقاله نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان را مشاهده می کنیم.

چکیده

در شرایطی که این روزها با توسعه تکنولوژی و تغییر سبک‌های زندگی، کودکان و نوجوانان هم از این تغییرات برحذر نبوده‌اند، ضرورت قصه‌گویی برای فرزندان ایران‌زمین بیش از گذشته احساس می‌شود. اظهار نظر اغلب کارشناسان ادبیات کودکان و نوجوانان این است که قصه‌گویی به عنوان یک سنت دیرینه که جایگاه والایی در فرهنگ ایرانی دارد، می‌تواند سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی را از همان اوان کودکی ترویج کند.

قصه‌گویی چون از بن، ریشه، مایه و ذات خودش با روح و روان انسان ارتباط مستقیم دارد، هیچ زمانی کهنه نمی‌شود. قصه‌گویی در حقیقت یادگار ماندگار نیاکان نیک‌اندیش و خردمند ماست و از جمله هنرهایی است که از آغاز پیدایش آن تاکنون به شکل ناب و خالص در اختیار نسل‌های گوناگون قرار گرفته است.

و با توجه به این‌که یکی از ویژگی‌های ناب و منحصربه‌فرد قصه‌گویی این است که هنری بسیار کم‌هزینه است و تقریبا هرکسی اگر علاقه‌مند باشد، می‌تواند در حد خانواده و حتی برای نزدیکان خودش قصه بگوید، این ویژگی‌ها زمینه‌ گسترش هنر قصه‌گویی را بسیار گسترده کرده است.یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در آموزش و پرورش برای ترویج قصه‌گویی انجام داد، این است که در کنار درس انشا یا بخشی از این کلاس، قصه‌گویی توسط مربیان و معلمان علاقه‌مند اجرا شود.

برای ترویج سبک اسلامی ایرانی باید قصه‌گویی را به مدارس انتقال داد و قصه‌گو می‌تواند میل به خواندن، نوشتن و فعالیت‌های هنری (نمایش، نقاشی و...) را در کودکان ایجاد کند و قصه‌گویی به کودک یاد می‌دهد چگونه تفکر و احساس خود را بیان کند.قصه‌ها سنت، فولکلور و فرهنگ عامه را در بردارند که باید آنها را شناخت، زیرا باعث یکپارچگی فردی و صداقت می‌شوند. از طرفی قصه‌گویی به فرد کمک می‌کند به زندگی‌اش معنی و مفهوم بخشیده، با مسائل سخت درونی‌اش به مقابله بپردازد و هنگام برخورد با حوادث برای تسکین و سازش خود از آن بهره‌مند شود.

در مقاله حاضر برآنیم به نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان بپردازیم.

کلیدواژه : قصه گویی،سبک زندگی،ایرانی،اسلامی،کودکان،نوجوانانپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
3_646073_3256.zip40.1k

بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه

بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه دانلود مقاله بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه با فرمت ورد و قابل ویرایش در 9 صفحه مقاله بررسی جایگاه و اهمیت  قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه به صورت کامل و دقیق طراحی و تدوین گردیده است . با هم بخشی از مقاله بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه را با هم مشاهده می کنیم: چکیده اصطلاح کودکان با نیازهای ویژه یا استثنا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان

نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان دانلود مقاله نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان با فرمت ورد و قابل ویرایش در 10 صفحه مقاله نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان به صورت کامل و دقیق طراحی و تدوین گردیده است و همه فرمت ها و قابلیت های مورد نیاز مقاله را دارا می باشد با هم چکیده مقاله نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان را مشاهده می کنیم: چکیده همانطور که می دانیم پیچی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان