کافی نت دانشجو (فرهنگیان )

اقدام پژوهی,پایان نامه ,برنامه سالانه,پروژه مهر,درس پژوهی,طرح جابر,طرح کرامت,کارآموزی,طرح توجیهی,پودمان,علمی کاربردی

کلیک کنید

اطلاعیه فروشگاه

دانشجویان و فرهنگیان عزیز در صورت نداشتن ایمیل از ایمیل aminsaleh2031@gmail.com استفاده نمایید. به دلیل عدم دسترسی به منابع تعدادی از فایل ها چنانچه فایلی متعلق به شماست و از اینکه در سایت قرار گرفته ناراضی هستید لطفا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید تا در سریعترین زمان نسبت به برداشتن فایل و حذف آن از سایت اقدام نماییم.

نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان

نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان

دانلود مقاله نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی اسلامی در کودکان و نوجوانان با فرمت ورد و قابل ویرایش در 10 صفحه

مقاله نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان بسیار کامل و دقیق طراحی و تدوین گردیده است و خدمت شما تقدیم می گردد.

با هم چکیده مقاله نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان را مشاهده می کنیم.

چکیده

در شرایطی که این روزها با توسعه تکنولوژی و تغییر سبک‌های زندگی، کودکان و نوجوانان هم از این تغییرات برحذر نبوده‌اند، ضرورت قصه‌گویی برای فرزندان ایران‌زمین بیش از گذشته احساس می‌شود. اظهار نظر اغلب کارشناسان ادبیات کودکان و نوجوانان این است که قصه‌گویی به عنوان یک سنت دیرینه که جایگاه والایی در فرهنگ ایرانی دارد، می‌تواند سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی را از همان اوان کودکی ترویج کند.

قصه‌گویی چون از بن، ریشه، مایه و ذات خودش با روح و روان انسان ارتباط مستقیم دارد، هیچ زمانی کهنه نمی‌شود. قصه‌گویی در حقیقت یادگار ماندگار نیاکان نیک‌اندیش و خردمند ماست و از جمله هنرهایی است که از آغاز پیدایش آن تاکنون به شکل ناب و خالص در اختیار نسل‌های گوناگون قرار گرفته است.

و با توجه به این‌که یکی از ویژگی‌های ناب و منحصربه‌فرد قصه‌گویی این است که هنری بسیار کم‌هزینه است و تقریبا هرکسی اگر علاقه‌مند باشد، می‌تواند در حد خانواده و حتی برای نزدیکان خودش قصه بگوید، این ویژگی‌ها زمینه‌ گسترش هنر قصه‌گویی را بسیار گسترده کرده است.یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در آموزش و پرورش برای ترویج قصه‌گویی انجام داد، این است که در کنار درس انشا یا بخشی از این کلاس، قصه‌گویی توسط مربیان و معلمان علاقه‌مند اجرا شود.

برای ترویج سبک اسلامی ایرانی باید قصه‌گویی را به مدارس انتقال داد و قصه‌گو می‌تواند میل به خواندن، نوشتن و فعالیت‌های هنری (نمایش، نقاشی و...) را در کودکان ایجاد کند و قصه‌گویی به کودک یاد می‌دهد چگونه تفکر و احساس خود را بیان کند.قصه‌ها سنت، فولکلور و فرهنگ عامه را در بردارند که باید آنها را شناخت، زیرا باعث یکپارچگی فردی و صداقت می‌شوند. از طرفی قصه‌گویی به فرد کمک می‌کند به زندگی‌اش معنی و مفهوم بخشیده، با مسائل سخت درونی‌اش به مقابله بپردازد و هنگام برخورد با حوادث برای تسکین و سازش خود از آن بهره‌مند شود.

در مقاله حاضر برآنیم به نقش قصه گویی در پرورش سبک زندگی ایرانی-اسلامی در کودکان و نوجوانان بپردازیم.

کلیدواژه : قصه گویی،سبک زندگی،ایرانی،اسلامی،کودکان،نوجوانانپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
3_646073_3256.zip40.1k

بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه

بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه دانلود مقاله بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه با فرمت ورد و قابل ویرایش در 9 صفحه مقاله بررسی جایگاه و اهمیت  قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه به صورت کامل و دقیق طراحی و تدوین گردیده است . با هم بخشی از مقاله بررسی جایگاه و اهمیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه را با هم مشاهده می کنیم: چکیده اصطلاح کودکان با نیازهای ویژه یا استثنا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان

نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان دانلود مقاله نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان با فرمت ورد و قابل ویرایش در 10 صفحه مقاله نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان به صورت کامل و دقیق طراحی و تدوین گردیده است و همه فرمت ها و قابلیت های مورد نیاز مقاله را دارا می باشد با هم چکیده مقاله نقش قصه گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان را مشاهده می کنیم: چکیده همانطور که می دانیم پیچی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان